możesz pomócmożesz pomóc

• deutsch

Aktualności.

Szczepienia przeciw Covid-19 dla osób bezdomnych w Łodzi

szczepienia_bezdomnych_1Przedstawiciele różnych organizacji, m.in. Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Ulicznej Misji Medycznej, Zupy na Pietrynie, Centrum Służby Rodzinie, Pełnomocnika Wojewody ds. szczepień, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Rady ds. rozwiązywania problemu bezdomności i Urzędu Miasta Łodzi, przygotowali akcję szczepień przeciw Covid-19 dla osób w kryzysie bezdomności w Łodzi. Szczepienia odbędą się w dwie kolejne niedziele 20 i 27 czerwca 2021 roku, w godz. 10:00 – 18:00, na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi, przy okazji coniedzielnych spotkań w ramach Zupy na Pietrynie. Osoby w kryzysie bezdomności zostaną zaszczepione jednodawkową szczepionką i otrzymają od razu zaświadczenie o zaszczepieniu. Mobilny punkt szczepień przygotują pracownicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, a szczepić będą medycy z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Kolonie letnie Caritas 2021

kolonie 2021_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na kolonie letnie pod hasłem „Tropiciele Świętej Księgi”. 12-dniowy turnus odbędzie się w dniach 31 lipca – 11 sierpnia w miejscowości Budy Głogowskie, w powiecie rzeszowskim. Koszt udziału w koloniach to 1200 zł. Zgłoszenia do 15 czerwca w recepcji Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111, tel.: 42 639 95 81.

Bieg charytatywny dla Wyjątkowego Domu

wyjątkowy domTowarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza do udziału w trzech charytatywnych biegach, które odbędą się na Stawy Stefańskiego: 20 czerwca- bieg pod hasłem „Daj Pan Cegłę”, 29 sierpnia - bieg pod hasłem „Polej Beton” i 25 września - bieg pod hasłem „Rzuć Dachówkę”. Podczas biegu odbędzie się zbiórka środków na budowę Wyjątkowy Dom dla osób długotrwale chorujących psychicznie i osób z chorobą Alzheimera.

Więcej aktualności »»
Nasze akcje