Caritas Archidiecezji Łódzkiej


Przekaż swoją jałmużnę seniorom w swojej parafii

Nasze galerie

Organizacja pracy Caritas - komunikat z 01.06.2020

W związku z wprowadzaniem kolejnych etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje o bieżącej organizacji pracy. Od 1 czerwca 2020 roku otwarte są placówki opiekuńcze Caritas: Domy Dziennego Pobytu i świetlice środowiskowe  przy ul. Gdańskiej 111 i Odolanowskiej 46 w Łodzi. Siedziba główna Caritas przy ul. Gdańskiej 111 jest otwarta w godz. 8:30 – 16:00, z tym, że interesanci obsługiwani są pojedynczo. Nadal zachęcamy do załatwiania spraw telefonicznie lub korespondencyjnie (mailowo).

Kuchnia Społeczna Caritas wydaje ciepły posiłek od godz. 13:45, wyłącznie na wynos, w przyniesionych przez podopiecznych naczyniach. Wejście od ul. Kopernika 13. Podopieczni wchodzą po posiłek pojedynczo. Osoby oczekujące na posiłek pozostają poza ogrodzeniem siedziby Caritas, w wyznaczonej bezpiecznej odległości, co najmniej 2 metrów. Po odebraniu posiłku bezzwłocznie opuszczają teren i oddalają się.

Punkt Pomocy Charytatywnej Caritas, przy ul. Wólczańskiej 108, w Łodzi pracuje w godzinach 8:00 – 16:00, z przerwą w godz. 12:00 – 12:30. Żywność wydawana jest w poniedziałki, środy, czwartki i piątki, w godz. 9:00 – 13:00, a odzież we wtorki, w godz. 12:30 – 13:30. Pieczywo wydawane jest od poniedziałku do piątku, w godz. 14:00 – 14:30. W Punkcie Pomocy można korzystać również z porad specjalistów. Punkt Pomocy Charytatywnej przyjmuje ponownie odzież.

Biuro Wolontariatu przy ul. Piotrkowskiej 85 otwarte jest w godz. 9:00 - 13:00. Zakład Aktywności Zawodowej i Ośrodek Aktywizacji Zawodowej i Społecznej przy ul. Gogola 12 w Łodzi otwarte są w swoich godzinach urzędowania.

NZOZ Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Leczeń Jana Pawła II, przy Al. Śmigłego Rydza 24/26, funkcjonuje na dotychczasowych zasadach. Tam gdzie to możliwe, za zgodą NFZ, pacjentów i personelu realizowane są usługi medyczne na odległość, bądź przekładane wizyty na inny termin.

Działalność Hospicjum Caritas na rzecz pacjentów realizowana jest na dotychczasowych zasadach. Odprawy zespołu medycznego oraz praca biura pozostaje bez zmian. Zawieszone zostają wszelkie spotkania i skupienia wolontariuszy hospicyjnych, grupy wsparcia dla osieroconych oraz kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Przełożone zostają na późniejszy termin, zaplanowane wcześniej, kwesty na rzecz Hospicjum.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny z siedzibą główną Caritas w Łodzi: 42 639 95 81, e-mail: caritas@toya.net.pl.

tk      
<- wróć
Wykorzystanie powyższego materiału lub jego fragmentów na własnej stronie internetowej jest możliwe pod warunkiem podania źródła oraz autora.
Wspierają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas
 • Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

wpłać on-line
przekaż 1 % podatku
przekaż dary rzeczowe