Biuro Wolontariatu

Adres: ul. Piotrkowska 85,  90 – 423 Łódź, domofon nr 51, II. piętro
telefon: (42) 632 24 20
e-mail: [email protected]
godziny otwarcia: poniedziałek – piątek, 9:00 – 17:00
dojazd do Biura Wolontariatu: tramwaj 2, 3, 6, 7, 11; autobus 80, 83

 

W Biurze śmiejemy się, że nasza lokalizacja to pierwszy „sprawdzian” dla przyszłego Wolontariusza. Przyznajemy – nie łatwo do nas dotrzeć, można się po drodze zgubić. Ale! Niech Cię to nie odstraszy! Pamiętaj, zawsze możesz zadzwonić, chętnie Cię pokierujemy.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego przed przyjściem do naszej placówki, ponieważ często jesteśmy delegowani w teren,
a nie chcemy byś zraził się gdy przyjdziesz i nikogo nie zastaniesz (szczególnie w dni chłodne, mokre i zimne). Jeśli zadzwonisz – ustalimy wspólny termin i będziemy na Ciebie czekać.

Słów kilka o tym, że masz wszystko czego potrzebujemy:

  • Zastanów się czy lubisz ludzi, to ważne, ponieważ nasza posługa opiera się na kontakcie z drugim człowiekiem.
  • A jak jest z Twoim czasem? Czy jest taka chwila w ciągu tygodnia/miesiąca, której nie jest Ci szkoda i chętnie poświęcisz ją na wspólne działanie?

Jeśli obie odpowiedzi były twierdzące to to jest ten moment by zaprosić Cię do zapoznania się z formami wolontariatu i jeśli, w którymś momencie, podczas czytania, serce zabije CI mocniej to zadzwoń, napisz, przyjdź. Resztę zostaw w naszych rękach.

O wolontariacie słów kilka

Wolontariat to świadome, dobrowolne i bezpłatne działanie, na rzecz drugiego człowieka, wykraczając poza więzi rodzinno-koleżeńskie. To również szansa na zdobycie nowych umiejętności i poznanie ludzi. Pozwala oderwać się od codziennych obowiązków, a czasem zdobyć umiejętności, które przydadzą się do przyszłej pracy. Z doświadczenia wiemy, że uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka

Wolontariuszem może być każdy:

  • osoby, które nie ukończyły 16 rok życia zapraszamy do włączenia się w działalność Szkolnego Koła Caritas – zadzwoń, poinformujemy Cię czy takie Koło działa w Twojej szkole, a jeśli nie, pomożemy je założyć.
  • od 16 do 18 roku życia – z pisemną zgodą opiekuna prawnego
  • osoby, które ukończyły 18 rok życia – wolontariat indywidualny

Nie ma górnej granicy wiekowej, pamiętajmy, że wolontariat to nie tylko stanie na zbiórkach i przenoszenie mebli. Wolontariat to poświęcony czas, już nasza w tym głowa, by każdy znalazł dla siebie miejsce, bo ważne jest to, by działanie przynosiło Ci satysfakcję.

Wolontariat nie może być pracą za karę. Dlaczego? Ponieważ poświęcasz swój wolny czas – a jasne jest, że w wolnym czasie robisz to co lubisz.

Wspierają nas